7 نتایج یافت شد

کوتاه توسط:
9 مهر, 1401
زمین_باغی_آینده‌دار_کومله...

شهرزیبای کومله

 • مدارک معتبر
 • ویو جنگل
9 مهر, 1401
فروش خانه باغ مجوز گلخانه 5...

شهر زیبای لنگرود

 • آشپزخانه
 • بالکن
 • بدنسازی
 • چمن
 • محصور شده
9 مهر, 1401
فروش باغ چای 1 هکتاری در شر...

شهر زیبای اطاقور

 • سند تکبرگ
 • محصور شده
 • مدارک معتبر
 • ویو جنگل
9 مهر, 1401
فروش باغ چای 1.5 هکتاری در ...

شهر ساحلی رودسر

 • مدارک معتبر
 • ویو جنگل
9 مهر, 1401
فروش باغ چای 2 هکتاری با سن...

شهر زیبای املش

 • سند تکبرگ
 • محصور شده
 • مدارک معتبر
 • ویو جنگل
9 مهر, 1401
فروش باغ 5 هکتاری در آستانه...

شهر زیبای آستانه اشرفیه

 • مدارک معتبر
 • ویو جنگل
9 مهر, 1401
فروش باغ چای 2 هکتاری در اط...

شهر زیبای اطاقور

 • مدارک معتبر
 • ویو جنگل

خرید باغ در گیلان امروزه طرفداران زیادی دارد. بسیاری از افراد شاید این سوال را مطرح نمایند که چرا باید در گیلان اقدام به خرید باغ یا ویلا نماییم، در پاسخ باید بیان داشت که استان گیلان از چندین جهت می تواند گزینه خوبی برای تفریح و خرید یک باغ خوب باشد زیرا:

 • زیرا دارای آب و هوای بسیار مطلوب و تمیزی می باشد.
 • می توان به دریا، کوه، دشت و جنگل به صورت همزمان دسترسی داشت.
 • دارای بازارهای ساحلی و محلی بسیاری است که طرفداران زیادی دارد.
 • دارای مناطق گردشگری و سرسبز بسیاری است.
 • زمین های باغی بسیار نیز در این استان وجود دارند.

برای خرید باغ در گیلان لازم است تا به نکات متفاوتی توجه نمایید که در زیر به برخی از مهمترین موارد توسط کارشناسان املاک گیلانه اشاره شده است.

خرید زمین جنگلی در گیلان
خرید زمین جنگلی در گیلان

خرید باغ در گیلان و نکات آن

خرید باغ در گیلان و نکاتی که باید بدانید:

امروزه تمام افراد به دنبال یک محیط آرام و سرسبز می باشند که بتوانند از طریق آن استرس های کاری را دور کرده و به آرامش خاطر دست یابند. به همین دلیل خرید ویلا و باغ در استان های شمالی رواج پیدا کرده است. از همین جهت استان گیلان از جمله استان هایی بوده که هدف بسیاری از خریداران قرار گرفته است. اما اگر قصد دارید تا در این استان اقدام به خرید نمایید لازم است تا همواره موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • موقعیت جغرافیایی:

برای خرید باغ در گیلان، اولین موردی که باید به آن توجه نمایید موقعیت جغرافیایی آن است. در انتخاب موقعیت مکانی همواره در نظر داشته باشید که باغ انتخابی شما باید به شهر نزدیک باشد تا بتوانید مایحتاج زندگی را به راحتی تهیه نمایید و همچنین چشم انداز خوبی داشته باشد که در آن احساس راحتی کنید. مورد دوم برای خرید انواع باغ در گیلان از اهمیت کمتری برخوردار است زیرا این استان به صورت کلی دارای فضای زیبا و دلنشینی است. البته به عنوان مشاور توصیه می کنیم که برای خرید باغ قیمت مناسب، دقت نمایید که در اطراف آن، زمین بایر وجود نداشته باشد زیرا در این صورت پس از فروش زمین مذکور، ممکن است به چشم انداز زیبای شما خدشه وارد شود.

شرایط خرید باغ در گیلان
شرایط خرید باغ در گیلان
 • باغ سند دار:

برای خرید باغ در گیلان، انواع سند دار دارای اهمیت بسیاری هستند. همواره به این نکته توجه داشته باشید که انواع باغ ها از نوع سند همچون موقوفی، دارای سند رسمی، دارای سند مادر و … وجود دارند که این بین باغ هایی که سند رسمی دارند از لحاظ قیمتی دارای ارزش بیشتری می باشند. سند منگوله دار در خرید و فروش مهمترین فاکتوری است که باید به آن توجه نمایید. در سند رسمی چون حدود و جغرافیای زمین به صورت کامل مشخص است، افراد می توانند در مراجع قانونی به آن استناد نمایند. زمین باغی ارزان عموما در بحث سند دارای مشکل قانونی بوده که اغلب قابل حل شدن هستند ولیکن نیاز به دوندگی بسیار دارد. در زمین های سنددار نوع کاربری زمین مشخص شده است که می توانید با توجه به آن اقدام به کشت و زراعت یا ساخت و ساز کنید.

برای خرید باغ در گیلان باید به این مورد در سند توجه نمایید که مشاعات زمین از نظر آب، برق، گاز و … مشخص شده باشد. دیوارکشی ها و مواردی از این قبیل که درون سند ذکر شده است، همگی می بایست توسط افراد واجد شرایط بررسی شوند تا جای هیچ شک و شبهه ای وجود نداشته باشد.

 • فروشنده مناسب:

از دید بسیاری از افراد در زمان خرید باغ در گیلان بسیار مهم می باشد که یک فروشنده خوب پیدا شود. به صورت کلی باید بدانید که فروشنده خوب هیچ گاه از باغ خود تعریف نمی نماید اما تمام جوانب مثبت و منفی آن را به درستی بیان می دارد. مشاوران املاک که با زمین های شمال آشنا هستند می توانند بهترین افراد برای شما باشند که به صورت همه جانبه زمین مد نظر را تحلیل نمایند.

 • باغ هکتاری:

در استان گیلان شما می توانید باغ هایی را نیز مشاهده نمایید که به صورت هکتاری به فروش می رسند. در این شرایط مساحت و حدود هکتار عنوان شده به دقت در سند بیان می گردد لذا باید استعلامات لازم را در این خصوص دریافت نمایید

با این توضیحات شما می توانید یک زمین مناسب برای خرید باغ در گیلان را انتخاب نمایید. اما لازم است تا در نظر داشته باشید که باغ ها می توانند در انواع متفاوتی دسته بندی شوند که دو مورد از پرطرفدار ترین آنها در زیر لیست شده اند:

خرید باغ در گیلان و دانستنی های آن
خرید باغ در گیلان و دانستنی های آن

خرید زمین باغی ساحلی :

زمین باغی ساحلی همانگونه که از نام آن مشخص است در نزدیک ساحل دریا واقع شده است. این باغ ها برای پرورش صیفی جات بسیار مناسب هستند. دسترسی به ساحل از یک سو و آب و هوای مرطوب از سوی دیگر موجب می شود تا افراد زیادی به سمت خریداری این نوع زمین ها سوق پیدا نمایند. البته باید در نظر داشته باشید که در فصل تابستان باغ های ساحلی به دلیل رطوبت دریا محیط گرم تری نسبت به سایر باغ ها خواهند داشت و شرجی بودن هوا در این مکان ها بیشتر احساس می شود. در این باغ ها باید فاصله تا ساحل میزان معقولی باشد تا در صورت بارندگی و بالا آمدن سطح آب، زمین و باغ شما دچار آسیب نشود.

 • خرید زمین باغی جنگلی:

در بین انواع باغ ها که در گیلان برای فروش وجود دارند، باغ های جنگلی انتخاب دیگری می باشند که افراد مشتاق تهیه آن هستند. باغ های جنگلی عموما دارای درخت های تنومند اعم از میوه ای و غیره هستند. معمولا خاک این باغ ها باید از نوع مرغوب باشد که به صورت سالانه کوددهی شده اند تا درختان بتوانند رشد مقبولی داشته باشند. هر اندازه که باغ های جنگلی از فضای شهری دورتر باشند، گزینه بهتری برای خریداری هستند زیرا آب و هوای بهتری در اختیار خواهند داشت. البته این نوع باغ ها نیاز به نگهبان و البته باغبان دارند تا بررسی دوره ای را انجام دهد.

برای خرید باغ در گیلان از کجا شروع کنیم؟

اگر شما نیز قصد خرید باغ در گیلان را دارید، توصیه می شود تا ابتدا موقعیت مکانی مناسب خود را پیدا کنید. توجه نمایید که هیچ ارزانی بی دلیل نخواهد بود لذا وضعیت زمین را از جهات مختلف همچون اسناد رسمی، جغرافیا، نوع خاک و مواردی از این قبیل بررسی بفرمایید. برخی از باغ ها دارای ساختار نامزون و نامناسبی می باشند که ساخت و ساز در آنها با مشکل روبرو می شود لذا باید به این موضوع توجه داشت. همچنین برخی از باغ ها به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی نامناسب، نور کافی برای گل ها و درختان در اختیار ندارند که این مورد برای رشد آنها مشکل ساز خواهد شد.

خرید باغ در گیلان به صورت حرفه ای
خرید باغ در گیلان به صورت حرفه ای

به عنوان خریدار باید در نظر داشته باشید که جهت خرید باغ در گیلان مساحت باغ شما می بایست مشخص شود. گاها این مورد با دیوار محصور شده و گاهی نیز در سند این موضوع بیان شده است. عموما توصیه می شود تا در زمان خریداری این باغ ها به هیچ وجه احساسی نشوید. حتما فروشنده خود را به خوبی شناسایی نموده و از همسایگان و محیط اطراف پرس و جو کنید. البته برای خرید باغ در گیلان، بودجه نیز بسیار مهم می باشد. مکان هایی که نزدیک شهر بوده و امتیازات آنان کامل است، غالبا دارای هزینه بیشتری هستند.

جمع بندی:

خرید باغ در گیلان خود دارای تکنیک هایی می باشد که اغلب نیاز به مهارت و تخصص دارد. این مورد تا حد زیادی می تواند سلیقه ای باشد اما افراد همواره باید به صورت آگاهانه اقدام نمایند. به طور مثال باغی که در روبرو شالیزار است با باغی که رو به ساحل یا جنگل و حتی در منطقه کوهستانی قرار دارد، شرایط مختلفی را دارا می باشد. انتخاب این موارد تا حدی سلیقه ای است. اما باید در نظر داشته باشید که اگر نیاز به باغی با زیبایی همیشگی دارید، مواردی را انتخاب نمایید که از شهر به نسبت دورتر می باشند.

یک نکته مهم دیگر نیز وجود دارد که در زمان خرید باغ در گیلان باید مد نظر قرار گیرد، آن نیز توجه به این موضوع است که نباید درگیر احساسات و زیبایی فعلی شوید. به عبارت دیگر بسیاری از افراد باغ های کوهستانی را انتخاب می نمایند که گاها دسترسی به آنها بسیار دشوار است. در این مناطق با کمترین برف و بارانی تردد مشکل خواهد بود. در بین امکانات اولیه ای که باید برای باغ خود در نظر داشته باشید، جاده های عبور و مرور، برق، آب شهری و آنتن دهی موبایل دارای اهمیت بسیاری می باشند.

چگونگی خرید باغ در گیلان
چگونگی خرید باغ در گیلان

در خرید باغ در گیلان توجه داشته باشید که هدف شما بسیار مهم می باشد. گاها شما از باغ به عنوان ویلا استفاده می نمایید، در این موارد بهتر است تا باغ شما نزدیک شهر و متناسب با بودجه باشد. در برخی موارد برای پرورش میوه و صیفی جات قصد خرید باغ را خواهید داشت که برای این مورد می توانید موارد دور تر را نیز انتخاب نمایید. اما به صورت کلی توجه داشته باشید که هر اندازه باغ شما از مکان های شلوغ و پر رفت و آمد دورتر باشد، گزینه بهتری برای آرامش می باشد.

برخی از باغ ها خود دارای ساختمان و بنایی می باشند که این مورد بر روی قیمت بسیار تاثیرگذار است. در این خریدها بهتر است تا به مصالح بکار رفته نیز توجه نمایید زیرا آب و هوای مرطوب و میزان شرجی بودن باعث می شود تا مصالح و مواد استفاده شده بسیار سریع از بین بروند.